14 czerwca 2015

Kroki w coachingu

Poznanie rzeczywistości

Badamy grunt, po którym aktualnie kroczysz. Przyglądamy się temu jak wygląda Twój obecny świat i co jest dookoła Ciebie. Spoglądamy na to, jakie elementy akceptujesz w pełni, a co jest tzw. „kamykiem w bucie”, który utrudnia Ci wędrówkę na szczyt. Odważnie konfrontujemy się z tym, co jest realne w Twoim życiu, bez bujania w obłokach.

Poszukiwanie ukrytych pragnień

Kroki w coachinguGdy poznajemy lepiej Twoją obecną sytuację, łatwiej jest Ci określisz czego tak naprawdę chcesz. Odkrywamy jakie są Twoje rzeczywiste dążenia i wartości, którymi kierujesz się w życiu. Określamy Twoje mocne strony i ukryte talenty. Spoglądamy jakie są Twoje przekonania i wytyczamy kierunek drogi do wybranego przez Ciebie celu. Pomagam Ci kroczyć ścieżką, która przynosi rezultaty dające prawdziwą satysfakcję i spełnienie, a nie chwilowy zachwyt.

Budowanie wizji lepszego życia

Po odkryciu Twoich aktualnych potrzeb i pragnień oraz uświadomieniu sobie mocnych stron, jesteś gotowy do kreowania swojego nowego życia. Bez głębokiego przyjrzenia się sobie możesz jedynie budować iluzję lub okłamywać się, że robisz to, na czym rzeczywiście Ci zależy. Wspólnie określamy wizję życia „skrojonego” specjalnie dla Ciebie bez nacisków, że coś musisz.

Doświadczenia

To czas na eksperymentowanie i podejmowanie prób budowy nowej rzeczywistości. Na tym etapie uczymy się podejmować ryzyko i zmieniać automatyczne reakcje w świadomą aktywność. Zaczynamy pracę nad zmianą niesłużących Ci nawyków i blokujących przekonań. Wspólnie wypracowujemy nowe zachowania i reakcje, które będą oznaką realnej zmiany w Twoim życiu.

Analizowanie możliwości

Szukamy opcji, które są najbardziej efektywną drogą do realizacji Twojego celu. Pomagam Ci wychodzić naprzeciw różnym sytuacjom, które nie zawsze będą „sprzyjającymi wiatrami” dla Twojej łódki… Uczysz się nowego spojrzenia na życiowe sytuacje, które pomimo pozornych trudności zawsze mogą przynieść Ci konkretne korzyści. Stajesz się elastycznym i uważnym na wszelkie sygnały płynące z zewnątrz.

Działanie

Analizowanie możliwościWszystkie poprzednie kroki tak naprawdę przygotowują nas do tego ostatniego, czyli aktywnego działania w oparciu o wypracowany plan osobisty. Krok za krokiem zbliżamy się do osiągnięcia tego, co do tej pory było tylko ukrytym marzeniem. Pomimo niepowodzeń i upadków uczysz się konsekwentnego bycia wiernym swoim wartościom. Zauważasz ile masz w sobie pokładów energii, która niesie Cię tam gdzie kieruje Twoje serce. Zdobywasz swój Mont Everest.

Ewaluacja

Obracamy się i spoglądamy jaką przeszedłeś już drogę. Podsumowujemy Twoje osiągnięcia. Widzisz jaką pracę dokonałeś i co składa się na Twój sukces. Doceniasz każdy podjęty wcześniej krok, który zaprowadził Cię szczyt. To czas na celebrowanie swoich osiągnięć i ugruntowanie w sobie pozytywnej zmiany.